هیچ مطلبی وجود ندارد...

برگزاری با شکوه مجالس مجموعه در ایام فاطمیه(س)

نویسنده: ف. انصاری
ارسال شده در تاریخ ۱۴ بهمن ۱۳۹۶

مجموعه فرهنگی امام صادق (ع) همچون سال های گذشته، شاهد حضور چشمگیر ارادتمندان و پویندگان راه دختر گرامی پیامبر(ص) بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بود. مراسم معنوی و پر فیض فاطمیه اول، در شب های ششگانه ای در این مجموعه با حضور انبوه مردان و زنان برگزار گردید. هر شب، صدها نفر از سطوح مختلف مردم به برکت یاد و به احترام نام آن بانوی بزرگ در جلسات فاطمیه مجموعه حاضر شده و با بزرگداشت جایگاه فاطمه(س) و اقامه سوگواری بر مظلومیت ایشان، ارادت و عشق خود را به آستان پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) نشان دادند. یکی از زیبایی های چشمنواز در جلسات فاطمیه مجموعه میبد وجود این حقیقت است که شرکت کنندگان در این جلسات، طیف متنوعی از مردم عادی تا کنشگران اجتماعی و فعالان سیاسی را در بر میگیرد. شرکت فعالانه ی انبوه مردم، به ویژه زنان دین آگاه و مسئولیت شناس، از آغاز مراسم تا پایان، شور و جنبشی امید بخش دارد که برای کودکان و نوجوانان حاضر در مجلس، الگوی بسیار مناسبی است و به یقین بر سرمایه ایمان و اگاهی آنان خواهد افزود.

برنامه شب های فاطمیه امسال نیز پس از اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام استاد سید علیمحمد حیدری (ریاست مجموعه) و با سخنرانی ایشان آغاز می شد. سپس با نوای گرم و پر سوز سید گلاب، حاضران، سوگوارانه بر مصائب زهرا(س) می گریستند و در ادامه، سخنرانان در باره شخصیت، زندگی و تحلیل تاریخ حیات فاطمه(س) سخن می گفتند. اساتید گرانقدر و حجج اسلام؛ شیخ محمود امامی، سید حسین حیدری، شیخ محمد حسن شاه آبادی از جمله سخنرانان در این مراسم بودند.10531484831845965072

همچون سال های گذشته، هر شب از مجموعه یادآوران مهدی(عج) تجلیل به عمل آمده و بخشی از فهرست درگذشتگان از آن جمعیت قرائت و برای آمرزش ارواح آنان دعا نثار می شد. همچنین هر شب از انبوه حاضران تجلیل و پذیرایی صورت می گرفت و خدمتگزاران مجلس بانوی دو عالم فاطمه اطهر(س) با صمیمیت، به حضور گرم و معنوی آنان ادای احترام می کردند. توفیق همه دست اندرکاران و شرکت کنندگان، روز افزون باد و همگان مشمول الطاف بانوی بزرگ اسلام باشند.

Print Friendly

یک نظر بگذارید